V Spotkanie Orkiestr Dętych

V Spotkanie Orkiestr Dętych w Parczewie było doskonałą okazją do konfrontacji osiągnięć i wymiany doświadczeń między orkiestrami jest to impreza o zasięgu wojewódzkim, promująca orkiestry dęte z terenu Lubelszczyzny.

W V spotkaniu wzięło udział 6 orkiestr dętych. Ze względu na niesprzyjającą aurę impreza została przeniesiona z Parku Miejskiego do restauracji „Alma”. O godzinie 1400 nastąpiło uroczyste otwarcie V Spotkań Orkiestr Dętych a następnie prezentacja orkiestr.

Jako pierwsza wystąpiła Orkiestra Dęta Straży Pożarnej z Łomaz pod kierunkiem Wojciecha Lesiuka, następnie Orkiestra Dęta OSP z Ostrowa Lubelskiego, której kapelmistrzem jest Wojciech Durak. Najmłodsza składem wiekowym Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krasnegostawu pod kierunkiem Radosława Drzazgi zaprezentowała współczesny repertuar muzyczny. Wystąpiła także Orkiestra Dęta OSP z Rossosza, której dyrygował Pan Krzysztof Guz. Nie zabrakło zaprzyjaźnionej Orkiestry Dętej z Milanowa, którą poprowadził Piotr Gierulski. Na zakończenie V Spotkań wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Urzędu Miejskiego w Parczewie z kapelmistrzem Jackiem Domańskim. Orkiestra bisowała dwukrotnie. Uczestnicy V Spotkań Orkiestr Dętych otrzymali z rąk Burmistrza Parczewa Pana Pawła Kędrackiego dyplomy, pamiątkowe puchary i nagrody.

» Fotoreportaż

 

Parczewski Dom Kultury 21-200 Parczew ul. Bema 5 tel: 833 551 245

top