Stałe formy działalności

Parczewski Domu Kultury oferuje dzieciom, młodzieży i dorosłym szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Organizuje zajęcia o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i rozrywkowym, które dają możliwość realizacji pasji artystycznych i poznawczych. Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz rozwija uzdolnienia artystyczne. Priorytetowym zadaniem, które przyjęliśmy sobie do realizacji jest edukacja artystyczna dzieci i młodzieży w zakresie muzyki, plastyki i tańca. Każde zajęcia są wyjątkowe, poruszają inne aspekty życia kulturalnego i sprzyjają zdobywaniu różnych umiejętności. Realizujemy te zadania poprzez stałe formy działalności.

Stałe formy pracy PDK:

 • Balet - 3 grupy – instruktor Olga Pikofska

Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godzinach 15.30 – 18.00.  W zajęciach tygodniowo uczestniczy około 30 osób, podzielonych na trzy grupy wiekowe. Najmłodszą grupę stanowią trzylatki.

 • Taniec nowoczesny dla początkujących – 4 grupy - instruktor Weronika Stanisławek Zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach 15.30 – 20.30. W zajęciach tygodniowo uczestniczy około 50 osób.
 • Taniec Dencehall – 3 zespoły- instruktor Katarzyna Kuwałek-Rudnik

Zajęcia odbywają się w czwartki w godz.17.00 - 20.00. W zajęciach tygodniowo uczestniczy około 60 osób.

 • Taniec ludowy – instruktor Beata Toczyńska.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w czwartki w godz.15.30-17.00, uczestniczą w nich dzieci od 5 lat. W

 • Zajęcia wokalne- emisja głosu – 2 grupy - instruktor Piotr Wójcik

Zajęcia odbywają się w piątki w godz. 17.00-19.00 w dwóch grupach wiekowych. Bierze w nich udział ok. 20 osób. Zajęcia rozwijają umiejętności wokalne. Pod okiem instruktora wokaliści uczą się zasad emisji głosu, dykcji i podstaw muzycznych.

 • Koło plastyczne– 2 grupy - instruktor Bogumiła Płachnio

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w godz.16.00-18.00.  Są to zajęcia skierowane do dzieci 6-8 lat.  Pod okiem instruktora dzieci poznają różne techniki plastyczne, rozwijając swoje umiejętności.

 • Koło rękodzieła artystycznegoinstruktor Joanna Filipek

Zajęcia odbywają się w każdy piątek .Dzieci pracują nad tworzeniem różnego rodzaju prac rękodzielniczych i plastycznych. Pod okiem instruktora wykonują okolicznościowe kartki, ozdoby świąteczne, figurki z masy solnej, malują na szkle itp.

 • Koło modelarskie – instruktor Jacek Piętowski

Spotkania odbywają się 2x w tygodniu w środy i w piątki w modelarni, która mieści się w budynku SP.nr.3 w Parczewie.

 • Nauka gry na gitarze - instruktor Lechosław Tarkowski

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki, są  to zajęcia indywidualne.                              

 • Koło szachowe - instruktor Marian Michaluk

Zajęcia odbywają się w drugi i czwarty piątek miesiąca. Celem koła jest nauka gry w szachy oraz zapewnienie ciekawych form spędzania wolnego czasu dzieciom, młodzieży i dorosłym.

 • Zumba - instruktor Sylwia Szczesna

Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz 18.00 – 20.00

 • Klubu Seniora „Złota Jesień” - kierownik klubu Zofia Bożyk Spotkania Koła odbywają się w każdą środę w godzinach 12.00 -16.00, w sali Spółdzielni Mieszkaniowej.
 • Koło Regionalne – kierownik Teresa Oleszczuk

Spotkania Koła odbywają się w każdą środę w godzinach 16.00 -19.00, w sali Spółdzielni Mieszkaniowej.

 • Klub Hobbystczny – kierownik Alina Krupa

Spotkania klubu odbywają się w poniedziałki w godzinach 18.00 – 20.00. W programie zajęć: robótki ręczne, biżuteria, decoupage, quilling, bibułkarstwo, papierowa wiklina, filcowanie, frywolitka.

 • Kapela Podwórkowa "TAAKA PAKA" – kierownik Piotr Dykas Przy PDK działa Kapela Podwórkowa "TAAKA PAKA". Zespół liczy 7 osób. Zespół powstał w Parczewie w 1974r., jego celem jest propagowanie folkloru miejskiego. Zajęcia zespołu odbywają się raz w tygodniu w poniedziałki w godzinach 18.00 - 20.00.
 • Zespół poezji śpiewanej „ Alegoria” - opiekun Lechosław Tarkowski

Zespół liczy 5 osób. Zajęcia zespołu odbywają się raz w tygodniu w czwartki. Liderem grupy, kompozytorem i autorem większości tekstów jest Andrzej Chodacki. Twórczość to zlepek wielu gatunków muzyki.

 • Zespół rockowy „Progress”- opiekun Lechosław Tarkowski

Zespół liczy 5 osób. Zajęcia zespołu odbywają się raz w tygodniu w piątki.

 • Zespół ludowy z Tyśmienicy – Instruktor Paweł Borowicz. Kierownikiem muzycznym zespołu jest instruktor godzinowy PDK Paweł Borowicz. Próby zespołu odbywają się w świetlicy wiejskiej w Tyśmienicy.
Biuletyn
Zakup wyposażenia
Projekt Zrealizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Sponsorzy
Polecamy

Parczewski Dom Kultury 21-200 Parczew ul. Bema 5 tel: 833 551 245

top