KFM formy plastyczne 2016

Z wielką przyjemnością prezentuję dokonania młodzieży w kategorii - formy plastyczne, tym bardziej, że jest to debiut tej kategorii na KFM. Mając wiedzę i rozeznanie, co do działań twórczych młodzieży, aż dziw bierze, że następuje to dopiero teraz. Zdaję sobie sprawę, że jest to zaledwie wycinek całego spektrum tego, co robicie w tej dziedzinie. Mam nadzieję, że prezentowane tu prace zachęcą was do podejmowania prób twórczych i ich prezentacji. Niestety z powodu braku dostępnych terminów w Galerii PDK w okresie najbliższych kilku miesięcy, jedynym miejscem prezentacji prac będzie środowisko wirtualne. Zachęcam więc do oglądania zdjęć prac tutaj na facebooku oraz na www.pdkparczew.pl

Eliasz Grunwald

Natalia Dzyr ur. 11marca 1997 roku w Parczewie. Od najmłodszych lat interesowało mnie malarstwo. Gdy byłam w gimnazjum im. W. Witosa w Jabłoniu regularnie uczęszczałam na kółko plastyczne. Po ukończeniu gimnazjum złożyłam akces do Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie gdzie po egzaminach wstępnych (przyjęto mnie już w pierwszej turze) rozpoczęłam naukę. Byłam zafascynowana zarówno zajęciami jak i wyjątkową atmosferą panująca w tej szkole. Po pół roku spędzonych w tym wyjątkowym miejscu z powodów osobistych jak i ekonomicznych postanowiłam kontynuować naukę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie w klasie fryzjerskiej. To dobrze spędzony czas, ucząc się tu w jakieś mierze mogłam również wykorzystać i doskonalić swoje zdolności plastyczne. Mam nadzieję, że po maturze dostanę się na wymarzone studia i będę mogła dalej rozwijać swoją pasję . Moi mentorzy artystyczni to: René Magritte w malarstwie i Laury Makabresku w fotografii oraz impresjoniści. Doskonaląc swój warsztat malarski, równocześnie staram się wypracować własny indywidualny styl. Fascynuje mnie historia sztuki. Ulubiony okres to antyk, ulubiony temat to akt w malarstwie. Lubię też śpiewać, publicznie występuję od 10 roku życia. Obecnie w tej dziedzinie realizuję się podczas niewielkich występów na apelach szkolnych. .Marzę o podróży do Australii i krajów Skandynawskich.

Agnieszka Danilczuk ur. 19 marca 1997r. Obecnie uczęszcza do IV klasy technikum o profilu fryzjerskim w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie. Jej pasją jest rysunek. Rysowanie od dziecka sprawiało jej przyjemność i często spędzała czas z kredką lub ołówkiem w ręku. Nigdy jednak nie miałam okazji uczestniczyć w zajęciach plastycznych ani w tego typu warsztatach. Jest samoukiem. Uczy się oglądając różne filmiki instruktażowe w internecie lub czytając artykuły dotyczące np. poprawnego cieniowania, rysowania realistycznego itp. Szczególne zainteresowanie wzbudza w niej robienie tatuaży. Po maturze chciałaby kontynuować naukę na Akademii Sztuk Pięknych.

Olga Trześniewska jest uczennicą kl 1 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie. Swoją przygodę z decupage zaczęła niespełna rok temu, jeszcze kiedy była w gimnazjum. ,,Pierwszy raz zobaczyłam na czym polega ta technika, kiedy natknęłam się w internecie na filmiki z przeróbką starych mebli. Tak mi się to spodobało, że postanowiłam spróbować. Po zaopatrzeniu się w potrzebne pędzle i preparaty, przystąpiłam do pracy. Początki nie były łatwe i moje pierwsze pudełeczka nie przypominały tych widzianych w internecie. Z czasem nabrałam wprawy i osiągam zmierzony efekt.

Magdalena Tyszczuk. ur 27.09.1997 roku pochodzi z Wytyczna, jednak ostatnie lata związane są z Parczewem. Jest uczennicą IV roku technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica chwilowo mieszkam w Parczewie w klasie fryzjerskiej. Rysuję od najmłodszych lat. Najbardziej odpowiada Jej rysowanie ołówkiem lub pisakiem. Lubię rysować postacie z bajek, postacie kobiet lub mężczyzn, rysunki żurnalowe itp. Po zakończeniu szkoły planuję pójść na studia bądź studium kosmetyczne w Lublinie.

 

Parczewski Dom Kultury 21-200 Parczew ul. Bema 5 tel: 833 551 245

top