VIII Spotkania Orkiestr Dętych

W niedzielę 26 maja w Parczewie, odbyły się VIII Spotkania Orkiestr Dętych. Spotkania mają formę prezentacji dorobku i umiejętności amatorskich orkiestr, a także są okazją do wymiany doświadczeń. W tym roku wzięły w nich udział: Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim, Gminna Orkiestra Dęta z Rejowca, Orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. Antoniego Pruchniewicza w Łukowie, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Rossoszu, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Lubelskim, Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Krasnostawskim Domu Kultury oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Urzędu Miejskiego w Parczewie.

Publiczność zgromadzona w Parku Miejskim przez prawie cztery godziny mogła wysłuchać siedmiu orkiestr, a każda z nich miała do 30 minut na zaprezentowanie swojego repertuaru. Świetnie przygotowane orkiestry dały koncert na bardzo wysokim poziomie.

Wszystkie orkiestry biorące udział w prezentacjach uhonorowane zostały nagrodami, pamiątkowymi dyplomami oraz pięknymi pucharami.

 

» Fotoreportaż

 

Parczewski Dom Kultury 21-200 Parczew ul. Bema 5 tel: 833 551 245

top