Dzień Dziecka - Festyn Rodzinny

W dniu 5 czerwca 2011r na stadionie miejskim w Parczewie odbył się rodzinny Festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Parczewski Dom Kultury. Organizatorzy zapewnili liczne atrakcje, niespodzianki i doskonałą zabawę. Było wesołe miasteczko, dmuchane zjeżdżalnie, lody, słodycze i cukrowa wata. Odbyły się pokazy baniek mydlanych oraz skręcania balonów w wykonaniu księżniczki. Chętni mogli pomalować twarze w kolorowe wzory. Bawili nas chodzący pluszak - pingwin i szczudlarz. Były także zabawy, ciekawe gry i konkursy z nagrodami, które ufundowali: EWE, LGD Jagiellońska Przystań oraz Parczewski Dom Kultury.

Organizatorzy zapewniają liczne atrakcje, niespodzianki i doskonałą zabawę. W programie przewidziano m. in.: występy artystyczne i taneczne „Dzieci dzieciom", wesołe miasteczko, dmuchane zjeżdżalnie, lody, słodycze i cukrowa wata. Wielką atrakcją będą pokazy mega baniek mydlanych oraz skręcania balonów w wykonaniu klowna. Dla chętnych pomalujemy buzię, będą nas bawić chodzące pluszaki i nie tylko. Będą także zabawy z chustą, ciekawe gry i konkursy z nagrodami, pokazy służb ratowniczych oraz rozmaite konkurencje sportowo-rekreacyjne dla dzieci i dla rodziców.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy służb ratowniczych oraz rozmaite konkurencje sportowo-rekreacyjne . Dzieci i rodzice rzucali do kręgli, brali udział w wyścigu w workach, skakali na skakankach. Inni natomiast mogli popisać się celnością w rzutach lotkami do tarczy, strzelaniem z wiatrówki oraz rzutem beretem . Rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli sprawdzić swoje siły w rodzinnych konkurencjach. Były warsztaty hafciarskie prowadzone przez Koło Haftu Krzyżykowego PDK, warsztaty rękodzieła- wykonywania biżuterii, a także zawody sportowe, pojedynek Szkół Podstawowych - Nr 1 i 2.

Na scenie natomiast odbywał się koncert w wykonaniu dzieci z parczewskich szkół, przedszkoli i placówek kultury pt. "Dzieci dzieciom". Opiekunom grup artystycznych: Ewie Borsa, Katarzynie Kowalczuk, Katarzynie Lewandowskiej, Renacie Iwaszko, Edycie Skwara, Ewie Kowalskiej. Marii Atras, Magdalenie Hymos, Agnieszce Kurek, Iwonie Kopińskiej, Grażynie Naumiuk, Annie Steć, Joannie Czarnackiej oraz Marcinowi Filipowiczowi serdecznie dziękujemy za przygotowanie zespołów. Organizatorzy dziękują za pomoc przy organizacji Festynu : Panu Tomaszowi Domańskiemu- za nagłośnienie, Kl. II "d" Gimnazjum Publicznego w Parczewie za pomoc w przeprowadzaniu konkursów i zabaw dla dzieci. Policji, Straży Pożarnej, Studium Medycznemu oraz Grupie Paramilitarnej ASG "AGBAR" za przeprowadzenia pokazów.

» Fotoreportaż

Parczewski Dom Kultury 21-200 Parczew ul. Bema 5 tel: 833 551 245

top