XVI Zlot Kapel Podwórkowych 2011

Szesnasta edycja Zlot Kapel Podwórkowych w Parczewie to kolejne spotkanie z muzyką miejskich ulic, podwórek i zaułków. Już tradycyjnie w dniu 25 czerwca przyjechały do miasta muzycy z: Radomia, Biłgoraja, Piask Wielkopolskich, Dynowa, Goraja Józefowa, Rzeszowa, Andrychowa i Szczebrzeszyna.

Barwne i rozśpiewane kapele w południe zaprezentowały się w Parku Miejskim gdzie odbył się występ konkursowy. Celem konkursu było wylansowania przeboju o Parczewie z okazji 610 rocznicy miasta. Komisja konkursowa pod przewodnictwem etnomuzykologa Kazimierza Milera przyznała pierwsze miejsce Kapeli TOŃKO z Dynowa za piosenkę „Nasze drogi prowadzą do Parczewa”. Drugie miejsce otrzymała Kapela ANDRUSIKI a trzecie ex aequo Kapele PIASKI i SZCZEBRZESKA.

Wyróżniono także RZEMYKi z Józefowa i CIANTO z Rzeszowa.

Następnie o godzinie 17 barwnym korowodem muzycy przy dźwiękach muzyki i pod eskortą policji przemaszerowali na Stadion Miejski. Tam każda z Kapel zaprezentowała swój półgodzinny program artystyczny. W przerwie prezentacji usłyszeliśmy WOJCIECHA GĄSSOWSKIEGO i jego niezapomniane „Prywatki” oraz „Zielone wzgórza nad Soliną”. Całość zakończyła Parczewska Kapela Podwórkowa TAAKA PAKA.

Opr. K.K.
Foto: E.G.

» Fotoreportaż

Parczewski Dom Kultury 21-200 Parczew ul. Bema 5 tel: 833 551 245

top