Dni Parczewa 2011

W ramach obchodów 610 lecia Parczewa w dniu 16 lipca 2011r. na terenie obiektu MOSiR odbył się festyn sportowo-kulturalny, którego organizatorami byli: Burmistrz Parczewa, Radio Lublin, Parczewski Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Od rana na stadionie pojawiły się różnorodne stoiska, na których lokalni jak i zaproszeni wystawcy prezentowali swoje wyroby. Można było nabyć olejne i haftowane obrazy, wyroby rękodzielnicze, a nawet wybić monetę okolicznościową z okazji 610-lecia miasta.

Z programem artystycznym wystartowaliśmy ogodz.14.00 pokazami rycerskimi w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. W tym samym czasie na terenie stadionu rozpoczął się turniej sportowo-rekreacyjny. W późniejszych godzinach rozegrany został Międzynarodowy mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją Parczewa a Lubomla /Ukraina/.
Od godz. 15.00 na scenie zaczęły prezentować się parczewskie zespoły.

Wystąpili:
Super Star z Parczewskiego Domu Kultury
Tańczące Buty ze Szkoły Podstawowej Nr 1
Empatia z Parczewskiego Domu Kultury
Chilli Band
Parczewska Kapela Podwórkowa Taaka Paka
Występy zespołów przeplatano licznymi konkursami dla publiczności przygotowanymi przez Radio Lublin.

Około godziny 17.30 na scenie pojawił się Ivan Komarenko, który swoim występem przyciągną rzeszę mieszkańców. W oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru z zainteresowaniem wysłuchaliśmy znanych przebojów w wykonaniu Agaty Żelazowskiej.
O godz. 20.30 pojawił się oczekiwany przez publiczność zespół Pectus, który został bardzo entuzjastycznie przyjęty.

Ukoronowaniem obchodów Dni Parczewa miał być pokaz pirotechniczny, niestety z przyczyn technicznych /zwarcie instalacji/ wszystkie fajerwerki odpaliły jednocześnie.
Na zakończenie, dla wytrwałych uczestników festynu, do tańca przygrywał zespół Madar.

Organizatorzy dziękują sponsorom za wsparcie finansowe Dni Parczewa.
Nasi sponsorzy: "EWE" - dostawca gazu ziemnego, PKO Bank Polski , ZUK, "DEKAL".
Dni Parczewa zorganizowano w ramach projektu 610-lecie Parczewa współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Opr. K.K.
Foto: E.G.

» Fotoreportaż

Parczewski Dom Kultury 21-200 Parczew ul. Bema 5 tel: 833 551 245

top