Losowa Fotka

Biuletyn

Aktualnie online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1

Sponsorzy

Zakup wyposażenia


Projekt Zrealizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa NarodowegoZlot Kapel Podwórkowych 2011

Zlot Kapel Podwórkowych 2011

Szesnasta edycja Zlot Kapel Podwórkowych w Parczewie to kolejne spotkanie z muzyką miejskich ulic, podwórek i zaułków. Już tradycyjnie w dniu 25 czerwca przyjechały do miasta muzycy z: Radomia, Biłgoraja, Piask Wielkopolskich, Dynowa, Goraja Józefowa, Rzeszowa, Andrychowa i Szczebrzeszyna.

Wernisaż Teresy i Stanisława Waszczuków

Wernisaż Teresy i Stanisława Waszczuków

W dniu 20 czerwca 2011 r. odbył się wernisaż wystawy „Sztuka użytkowo – dekoracyjna” Teresy i Stanisława Waszczuków. Na wystawie znajdują się przepiękne kompozycje kwiatowe z różnokolorowych skór wmontowane w ramy lub snycersko wykonane elementy ozdobne z drewna. Można także zobaczyć misternie wykonane szafki zegarowe, wieszaki naścienne do montażu barometrów, stojaki wykonane z toczonych elementów.

Konkurs recytatorski 2011

Konkurs recytatorski „Nasi Literaci”

W dniu 16.06.2011r. o godz. 10.00 w sali Parczewskiego Domu Kultury odbył się Finał Konkursu recytatorskiego „Nasi Literaci”.


Zlot Kapel 2011

XVI Ogólnopolski Zlot Kapel Podwórkowych

Zobacz plakat


Śpiewający Słowik

Kasia Golecka – złoty Śpiewający Słowik z PDK

Sukcesem zakończył się udział parczewskiej wokalistki w finale wojewódzkiego konkursu wokalnego ,,Śpiewający słowik”, który odbył się 10 czerwca 2011 roku w Rykach.

Dzień Dziecka 2011

Festyn Rodzinny

W dniu 5 czerwca 2011r na stadionie miejskim w Parczewie odbył się rodzinny Festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Parczewski Dom Kultury. Organizatorzy zapewnili liczne atrakcje, niespodzianki i doskonałą zabawę. Było wesołe miasteczko, dmuchane zjeżdżalnie, lody, słodycze i cukrowa wata. Odbyły się pokazy baniek mydlanych oraz skręcania balonów w wykonaniu księżniczki. Chętni mogli pomalować twarze w kolorowe wzory. Bawili nas chodzący pluszak - pingwin i szczudlarz. Były także zabawy, ciekawe gry i konkursy z nagrodami, które ufundowali: EWE, LGD Jagiellońska Przystań oraz Parczewski Dom Kultury.

VI Spotkanie Orkiestr Dętych 2011

VI Spotkanie Orkiestr Dętych

W dniu 29 maja 2011r. na zaproszenie Parczewskiego Domu Kultury zjechało do Parczewa trzystu muzyków, by wziąć udział w VI Spotkaniach Orkiestr Dętych. Przegląd rozpoczęła barwna parada orkiestr, które przy dźwiękach muzyki pod eskortą policji, wyruszyły z placu przy Urzędzie Miejskim do Parku Miejskiego przy Placu Wolności.

Festiwal Najciekawszych Widowisk

Festiwal Najciekawszych Widowisk

Grupa Teatralna EMPATIA z PDK w Teatrze Andersena

Grupa Teatralna EMPATIA z PDK w Parczewie z widowiskiem „Kot w butach” otrzymała nominacja na Festiwal Najciekawszych Widowisk w Lublinie.

Wystawa malarstwa Marcina Sutryka

Malarstwo Marcina Sutryka

"Malując odwołuję się do własnych przeżyć i emocji, dlatego nie robię szkiców do obrazów; nie ma żadnych wcześniejszych projektów. "XVI Ogólnopolski Zlot Kapel 2011

XVI Ogólnopolski Zlot Kapel Podwórkowych


Kiermasz Pisanek 2011

Konkurs rozstrzygnięty

Konkurs na "NAJŁADNIEJSZĄ PISANKĘ" oraz "PALMĘ WIELKANOCNĄ" rozstrzygnięty.